Jest już krótka lista na terminal 2

Cezary Pytlos
27-04-2001, 00:00

Jest już krótka lista na terminal 2

Hochtief i Bouygues Batiment znalazły się na tzw. krótkiej liście inwestorów, ubiegających się o rozbudowę i modernizację MPL Warszawa-Okęcie. Wielką niewiadomą są jednak dalsze losy przetargu, gdyż w resorcie transportu dalej mówi się o możliwości jego odwołania.

— W środę wybór tych konsorcjów zatwierdził Mieczysław Nowak, tymczasowy kierownik Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze — mówi Marek Woś, rzecznik prasowy PPPL.

Przetarg został ogłoszony w czerwcu ubiegłego roku. Wartość kontraktu oszacowano na 350 mln USD (1,4 mld zł). W szranki o lukratywny kontrakt stanęło 14 firm, a po wstępnej prekwalifikacji do pierwszego etapu przetargu przeszło siedem podmiotów.

Przedstawiciel PPPL powiedział, że komisja podjęła decyzję o wyborze firm do drugiego etapu przetargu już w drugiej połowie marca. Decyzję musiał zatwierdzić dyrektor naczelny PPPL. Tymczasem w połowie marca Jerzy Widzyk, minister transportu, odwołał naczelnego dyrektora PPL Macieja Kalitę. Jako powód tej decyzji podano m.in. utratę zaufania organu założycielskiego do dotychczasowego dyrektora oraz brak akceptacji dla sposobu zarządzania przedsiębiorstwem. Jednak prasa łączyła odwołanie Macieja Kality z nieprawidłowościami przy przetargu na budowę terminalu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Cezary Pytlos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jest już krótka lista na terminal 2