Jest już pozew zbiorowy przeciwko Mt. Gox

Do sądu federalnego w Illinois wpłynął pozew zbiorowy przeciwko Mt. Gox, jednej z największych giełd bitcoina, i jej prezesowi Markowi Karpelesowi.

Pozew złożono w imieniu wszystkich osób w USA, które miały swoje bitcoiny w Mt. Gox, poinformowała kancelaria prawna. W pozwie znajduje się żądanie zwrotu bitcoinów i pokrycia strat. Pozywający giełdę wirtualnego pieniądza Gregory Greene twierdzi, że sam stracił 25 tys. USD w bitcoinach znajdujących się w Mt. Gox.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Mt. Gox, jedna z największych na świecie giełd bitcoina, znajdująca się w Tokio, niedawno nieoczekiwanie zniknęła z internetu po okresie wstrzymywania wypłat wirtualnego pieniądza jego właścicielom. W piątek prezes Mt. Gox, Mark Karpeles poinformował, że spółka wystąpiła do sądu w Japonii o ochronę przed roszczeniami wierzycieli. Ujawnił także, że 24 lutego okazało się, że z Mt. Gox skradziono 750 tys. bitcoinów należących do klientów giełdy i 100 tys. bitcoinow należących do niej samej.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Jest już pozew zbiorowy przeciwko Mt. Gox