Jest kasa na Browar

MBE
opublikowano: 30-12-2010, 13:52

Projekt przebudowy włocławskiego Browaru B dostanie ponad 18 mln zł z UE. Dziś podpisano umowę dofinansowania.

Dawny Browar Bajończyka we Włocławku, dzięki unijnemu wsparciu, przekształci się w Centrum Kultury „Browar B.” Inwestycja pochłonie prawie 37, 5 mln zł, a dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi niemal 18,5 mln zł.

None
None

- W obiekcie będą realizowane przedsięwzięcia kulturalne oraz zajęcia komputerowe, nauka języków obcych, zajęcia plastyczne i teatralne. W wyremontowanych budynkach powstaną galerie, sala widowiskowo-koncertowa, sale szkoleń i konferencyjne, warsztaty oraz pracownie - mówi Andrzej Pałucki, prezydent Włocławka. Część powierzchni nowego centrum kultury będzie przeznaczona na działalność komercyjną. Znajdą się tam dwa lokale z przeznaczeniem na gastronomię, klub, kawiarnię i antykwariat.

Kujawsko-pomorskie miasto ma jeszcze jeden powód do radości. Prezydent miasta podpisał dziś również umowę na dofinansowanie drugiego ważnego miejskiego projektu - przebudowy Bulwarów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Inwestycja zakończy się pod koniec kwietnia 2011 r.
- Chcemy stworzyć wizytówkę miasta. Wielu turystów zazdrościło nam bulwarów, jednak do tej pory nikt nie potrafił wykorzystać ich walorów. Dzięki naszemu uporowi i pieniądzom z RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego udało nam się rozpocząć przebudowę bulwarów, które w niedalekiej przyszłości będą na pewno reprezentacyjnym obszarem o wysokich standardach. Będą tu się odbywać nie tylko imprezy masowe, ale także będzie to doskonałe miejsce do wypoczynku dla mieszkańców i turystów - mówi prezydent Pałucki.
Na bulwarach znajdą się lokale małej gastronomii, siedziska, mała scena oraz plac zabaw dla dzieci.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane