JFM wyśle meble dla Steffena

Marek Loos
04-10-2001, 00:00

JFM wyśle meble dla Steffena

Jarocińskie Fabryki Mebli rozpoczną 8 października 2001 r. pierwsze dostawy mebli w ramach kontraktu zawartego z niemiecką firmą Steffen.

— Do końca 2001 r. wyślemy 1 tys. kompletnych sypialń do domów mieszkalnych. Będą one sprzedawane w niemieckich sieciach sklepów meblowych. Kontrakt będzie realizowany przez 12 miesięcy z możliwością przedłużenia i rozszerzenia na inne asortymenty mebli. Na razie wiadomo, że do końca 2001 r. wartość mebli wysłanych do Niemiec wyniesie od 1,77 mln zł do prawie 2 mln zł. Wartość kolejnych wysyłek w ramach kontraktu zostanie ustalona w późniejszym terminie — mówi Paweł Zugaj, prezes zarządu JFM.

Dodaje, że firma spodziewa się, że będzie ona wynosiła również około 2 mln zł. Kontrakt ze Steffenem został podpisany 27 września.

JFM od kilku miesięcy są spółką zależną Swarzędz Meble. Paweł Zugaj twierdzi, że do kontraktu nie doszłoby, gdyby nie pomoc nowego właściciela.

— Dzięki kontraktowi ze Steffenem liczymy na rozszerzenie naszego asortymentu o meble mieszkaniowe. Dotychczas główną część naszej produkcji stanowiły meble biurowe, hotelowe i okrętowe, na które popyt ostatnio zmniejsza się. Dzięki kontraktowi może zwiększyć się udział eksportu w sprzedaży JFM. Wynosi on obecnie 5-7 proc. Przed załamaniem się rynków wschodnich w 1998 r. sięgał 30 proc. — mówi Paweł Zugaj.

JFM w 2000 r. odnotowały 64,5 mln zł przychodów ze sprzedaży przy stracie netto wysokości 2,8 mln zł. W 2001 r. firma planuje osiągnąć przychody wysokości 68 mln zł i zysk netto 2,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Loos

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / JFM wyśle meble dla Steffena