Euro może się odbić w najbliższym czasie, mimo problemów dręczących Europę. Inwestorzy są zbyt pesymistycznie nastawieni wobec waluty — uważa Jim Rogers, amerykański inwestor.
Rogers, który w latach 70. założył z George’em Sorosem fundusz Quantum Fund i zasłynął jako guru inwestycji surowcowych, potwierdził swoje przywiązanie do towarów, ale uważa, że złoto się osłabi.
— Moim zdaniem, jego cena spadnie do 1200-1300 USD za uncję. Zyskiwało na wartości 11 lat z rzędu, co jest czymś nadzwyczajnym, więc jest skazane na korektę — powiedział Jim Rogers.
Ujawnił, że obstawił krótkie pozycje na umocnienie euro, ponieważ jego zdaniem inwestorzy są przesadnie pesymistycznie nastawieni wobec wspólnej waluty.