JP Morgan przewiduje nowe szczyty rynku akcji

opublikowano: 16-03-2018, 10:04
aktualizacja: 16-03-2018, 10:05

JP Morgan uważa, że inwestorzy nie powinni przejmować się zagrożeniem wojną handlową. Przewiduje nowe szczyty rynków akcji.

- Ostatnią narracją niedźwiedzi jest wojna handlowa, szczególnie z Chinami. Uważamy, że takie ryzyko jest bardzo małe, a jeśli zawirowania z 2015 roku wziąć za wzorzec przepływów od fundamentalnych i systemowych inwestorów, rynki prawdopodobnie osiągną wkrótce historyczne szczyty - napisał Marko Kolanovic, strateg kwantytatywny i rynku derywatów w JP Morgan.

Zobacz więcej

youtube.com

Jego zdaniem, niedawne obawy dotyczące inflacji zostały złagodzone przez ostatnie dane makro i stabilizację rentowności obligacji 10-letnich USA w pobliżu 2,8 proc. Kolanovic tłumaczy, że uważa ryzyko wojny handlowej za niskie z powodu analizy zachęt administracji Donalda Trumpa przez wyborami uzupełniającymi w USA później w tym roku.

- Zauważmy, że jest duża asymetria jeśli chodzi o korzyści dla uczestników. Znacząca wojna handlowa rozpoczęta przez tą administrację zdestabilizowałaby globalne rynki akcji – twierdzi strateg JP Morgan. – Gdyby do tego doszło przed listopadowymi wyborami, zaszkodziłoby to ocenie administracji przez rynek i prawdopodobnie doprowadziło do strat w wyborach. Przegrane wybory otworzyłyby drogę do impeachmentu i innych komplikacji – dodał.

Kolanovic uważa, że sytuacja będzie raczej podobna do tej, która nastąpiła po przecenie na rynkach w sierpniu 2015 roku. 

- Aspekt przepływów w trakcie niedawnej wyprzedaży miał uderzające podobieństwo do przeceny z sierpnia 2015 roku: dostrzeżona zmienność spowodowała ucieczkę od ryzyka w przypadku strategii nakierowanych na zmienność i zmusiła do pokrycia krótkich pozycji na zmienności – napisał. – Dopóki nie ma recesji, wszystkie te przepływy dążą do odwrócenia kierunku w ciągu 1-2 miesięcy – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu