JP Morgan uspokaja inwestorów na rynkach wschodzących

opublikowano: 05-02-2018, 14:02
aktualizacja: 05-02-2018, 14:04

Inwestorzy nie powinni obawiać się powtórki z 2013 roku, kiedy wzrost rentowności obligacji spowodowany sygnałami zaostrzenia polityki monetarnej spowodował przecenę aktywów na rynkach wschodzących, uspokaja JP Morgan Asset Management.

Indeksy obligacji denominowanych w dolarach jak i krajowych walutach spadły w piątek na rynkach wschodzących najmocniej od maja. Nastąpiło to po tym jak wzrost rentowności „dziesięciolatek” USA do największej wartości od czterech lat wywołał przecenę na rynkach akcji. JP Morgan podkreśla, że skłonność Fed do podwyższania stóp wzrośnie, to tym razem nie tylko USA doświadczają gospodarczego ożywienia.

- Zsynchronizowany globalny wzrost jest zawsze bardzo dobry dla rynków wschodzących – podkreśliła Diana Amoa, nadzorująca 2,9 mld USD w funduszu obligacji rynków wschodzących JP Morgan. – Oczekiwaliśmy tego i zajęliśmy odpowiednią pozycję jeśli chodzi o portfel. Dla nas to zdrowa zmiana rentowności w USA – dodała.

Ujawniła, że JP Morgan szuka rynków, które przechodzą podobny cykl jak USA. Wskazuje na podobieństwo z gospodarkami środkowej i wschodniej Europy.

- Kiedy popatrzeć, co spowodował tam wzrost przez ostatnie trzy lata, bardzo mocny wzrost, to widać rosnącą presję inflacyjną i braki na rynku pracy. Te gospodarki są podobne do tego, gdzie jest teraz USA. Czechy to dobry rynek do wykorzystania jako zabezpieczenie – powiedziała Amoa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu