JSW może kupić kopalnię

ISBNews
18-11-2013, 13:30

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) podpisała list intencyjny z Kompanią Węglową (KW) dotyczący możliwości pogłębienia współpracy w odniesieniu do eksploatacji złóż Kopalni Węgla Kamiennego "Knurów-Szczygłowice" oraz potencjalnego nabycia przez spółkę zorganizowanej części przedsiębiorstwa KW obejmującej Kopalnię Węgla Kamiennego "Knurów-Szczygłowice", poinformowała spółka w komunikacie.

"List intencyjny zobowiązuje jego strony do prowadzenia negocjacji w dobrej wierze w związku z potencjalną transakcją. Obecnie, proces negocjacyjny pomiędzy spółką i KW dotyczący przedmiotu sprzedaży jest na bardzo wczesnym etapie" – podano w komunikacie.

JSW podała, że list intencyjny zawiera postanowienie o wyłączności w okresie obowiązywania listu intencyjnego, na podstawie którego KW zobowiązała się do nie podejmowania czynności, które uniemożliwiłyby lub utrudniły przeprowadzenie potencjalnej transakcji.

Kompania Węglowa zobowiązała się, że nie będzie oferować do sprzedaży kopalni "Knurów-Szczygłowice" lub jego części osobom trzecim, ani przyjmować takich ofert.

KWK "Knurów - Szczygłowice" produkuje węgiel wysokokaloryczny. Dobowe wydobycie kształtuje się na poziomie 16 500 ton/dobę.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2012 r. w kopalniach JSW wydobyto 13,5 mln ton węgla.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Górnictwo / JSW może kupić kopalnię