Juan przestał słabnąć

opublikowano: 28-08-2019, 06:26

Po dziewięciu dniach słabnięcia juan zaczął się umacniać dzięki ustaleniu przez bank centralny Chin niższego niż oczekiwano kursu odniesienia.

Juan umacnia się o mniej niż 0,1 proc. do 7,1575 za dolara. Bank centralny Chin ustalił w środę kurs odniesienia na 7,0835 za dolara. Średnia oczekiwań rynku wynosiła 7,1126 za dolara.

- Próbują zahamować deprecjację juana przez ustalenie mocniejszego od oczekiwań fixingu – powiedział Khoon Goh, szef analizy rynków Azji w Australia & New Zealand Banking Group w Singapurze. – Jednak jest mało prawdopodobne spowolnienie popytu na dolary w Chinach kontynentalnych kiedy USA szykują podwyżkę ceł na chińskie dobra – dodał.

W sierpniu juan osłabł o 3,9 proc. i zmierza do zanotowana największego miesięcznego osłabienia w historii.

Banki obniżają prognozy dla chińskiej waluty. Goldman Sachs spodziewa się 7,2 juanów za dolara w perspektywie trzech miesięcy, a Bank of America Merrill Lynch uważa iż osłabnie do 7,5 za dolara na koniec roku.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy