Jubileusz walcowni gorącej

opublikowano: 14-09-2017, 22:00

Ma już 10 lat, wciąż ale jest najnowocześniejsza w Europie.

Obok walcowni w Bremie i Fos jest jednym z trzech producentów blach szerokich na 2 metry i grubości od 1,4 mm. Waga największych kręgów sięga nawet 35 ton. Nowa linia umożliwiła produkcję taśm ze stali o podwyższonej wytrzymałości, np. na rury spiralnie spawane. Wyposażenie ciągu walcowniczego pozwala na produkcję taśm z kontrolowaną i regulowaną temperaturą końca walcowania. To, że jest wciąż najnowocześniejsza w Europie, nie oznacza wcale, że się nie zmienia.

Tylko w ubiegłym roku na inwestycje przeznaczono 230 mln zł. Przez 10 lat nowa walcownia w Krakowie wyprodukowała 19 602 577 ton blachy. Po przeliczeniu na kilometry jej całkowita długość pozwoliłaby piętnastokrotnie opasać Ziemię wokół równika.

— Naszym priorytetem pozostaje bezpieczeństwo pracowników. Kładziemy szczególny nacisk na przestrzeganie standardów bhp i zasad bezpiecznej pracy — mówi dyrektor Witold Dymek, kierujący Zakładem Walcownia Gorąca od jego uruchomienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu