Jurek opowiada się za wcześniejszymi wyborami parlamentarnymi

(Tadeusz Stasiuk)
04-04-2006, 08:16

W wywiadzie udzielonym radiowej Jedynce, marszałek sejmu Marek Jurek powiedział, że jeszcze dziś podejmie decyzję o terminie głosowania w sprawie samorozwiązania izby.

W wywiadzie udzielonym radiowej Jedynce, marszałek sejmu Marek Jurek powiedział, że jeszcze dziś podejmie decyzję o terminie głosowania w sprawie samorozwiązania izby.

W trakcie audycji w Sygnałach Dnia Jurek podkreslił, że nadal ma nadzieję, że dojdzie do skrócenia kadencji Sejmu.

Marszałek chciałby, by Platforma Obywatelska poparła wniosek PiS w tej spawie. Debata nad samorozwiązaniem Sejmu to główny punkt rozpoczynających się dziś czterodniowych obrad izby.

Marek Jurek uważa, że wcześniejsze wybory są jedyną szansą na stabilne rządy w Polsce. Oświadczył, że kształt ewentualnej przyszłej koalicji zależy od wyniku głosowania. Podkreślił, że PiS wyklucza zawieranie koalicji na każdych warunkach. Dodał, że samorozwiązanie Sejmu zależy od Platformy.

Jednak wniosek PiS popiera tylko SLD. To oznacza, że jeśli nic się nie zmieni, izba nie skróci swojej kadencji, bo wymagane jest do tego 2/3 głosów, czyli co najmniej 307 posłów.

WST, IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Jurek opowiada się za wcześniejszymi wyborami parlamentarnymi