Jurek: wypowiedzi Andrzeja Leppera są nieuprawnione

Polska Agencja Prasowa SA
11-09-2006, 11:55

Wypowiedzi Andrzeja Leppera, o traktowaniu Samoobrony jako "maszynki do głosowania", są nieuprawnione, twierdzi Marek Jurek.

Marszałek Sejmu Marek Jurek jako "nieuprawnione" określił opinie wicepremiera Andrzeja Leppera o traktowaniu Samoobrony jako "maszynki do głosowania".

"W moim przekonaniu parę dni po tym, jak zmieniliśmy dobrego przewodniczącego komisji rolnictwa (Wojciecha Mojzesowicza) - na życzenie Samoobrony - takie opinie są zupełnie nieuprawnione. Ta dramatyczna decyzja świadczy o chęci współpracy w koalicji" - powiedział Jurek w poniedziałek dziennikarzom w Krakowie.

Podczas popołudniowej konferencji prasowej Jurek podkreślił, że "Samoobrona jest partnerem koalicji traktowanym poważnie, traktowanym z szacunkiem".

"Jeżeli znowu pojawiają się jakieś roszczenia, naprawdę mam wrażenie, że być może jest to jakaś nerwowość przedwyborcza, demonstrowanie odrębności własnego stanowiska przed wyborami samorządowymi. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni to minie. Dlatego że na pewno premier Lepper spotyka się z wolą dobrego realizowania koalicji" ľ zaznaczył Marek Jurek.

Andrzej Lepper, odnosząc się w poniedziałek do powołania b. szefa komisji rolnictwa Wojciecha Mojzesowicza na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Premiera odpowiedzialnego za kwestie polityki rolnej ocenił, że takie działania świadczą o tym, że "ktoś chciałby, aby Samoobrona była nadal maszynką do głosowania".

"Myślałem, że po czterech miesiącach współrządzenia mamy to załatwione, że wiadomo, że pewne sprawy ustalamy razem" - powiedział Lepper. "Należałoby przynajmniej mnie o tym poinformować, a nie żebym ja dowiadywał się o tym (mianowaniu Mojzesowicza) ze środków przekazu" - zaznaczył Lepper.

W piątek Mojzesowicz zrezygnował z kierowania sejmową komisją rolnictwa. Według opozycji była to cena, jaką PiS zapłaciło za poparcie Samoobrony dla odrzucenia wniosku PO o odwołanie ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego. Dymisji Mojzesowicza domagał się Lepper.

Według Jurka, jeżeli są jakieś konkretne spory do załatwienia, to w jego przekonaniu "można je spokojnie w koalicji załatwić". "Natomiast nie ma takiej sytuacji. Decyzje podjęte w Sejmie świadczą o woli współpracy i gotowości rozwiązywania nawet trudnych sporów" - zaznaczył marszałek.

"Osobiście bardzo żałuję Wojciecha Mojzesowicza jako przewodniczącego komisji rolnictwa, bo w tej roli sprawdzał się bardzo dobrze. No, ale chcieliśmy współpracować" - dodał Marek Jurek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Jurek: wypowiedzi Andrzeja Leppera są nieuprawnione