JWC dywersyfikuje przychody

KSA
opublikowano: 21-12-2010, 13:27

Deweloper wychodzi poza rynek warszawski i planuje kolejny projekt komercyjny.

Kilka miesięcy temu na łamach "PB" Józef Wojciechowski, główny akcjonariusz JW Construction (JWC), zapowiadał geograficzną dywersyfikację przychodów spółki (obecnie większość pochodzi z rynku warszawskiego). Zapowiedzi nabrały realnych kształtów.

— Udało nam się kupić w tym roku kilka ciekawych działek poza Warszawą i zaczynamy wcielać tę strategię w życie — mówi Małgorzata Szwarc-Sroka, dyrektor ekonomiczno-finansowa JW Construction.

Na przyszły rok planowane jest rozpoczęcie budowy osiedli na trzech działkach w Gdyni w sumie na 530 mieszkań (plus 9 tys. mkw. powierzchni usługowej).

— Liczymy też na to, że w I półroczu zaczniemy budowę 165 lokali w Poznaniu — informuje dyrektor.

JWC planuje też uruchomienie kolejnego etapu projektu mieszkaniowego w Łodzi oraz wejście do Katowic, gdzie ma działkę pod inwestycję na 540 lokali. Łącznie spółka będzie miała w 2011 r. w budowie około 1500 lokali poza Warszawą. W stolicy rozpocznie projekty na blisko 1000 mieszkań.

— Liczymy się z tym, że rentowność na innych rynkach może być niższa niż w stolicy, ale z drugiej strony, może się okazać, że sytuacja się zmieni, a wówczas będziemy już tam obecni z ofertą — tłumaczy Małgorzata Szwarc-Sroka.

Holding chce też zdywersyfikować źródła przychodów, zwiększając udział inwestycji komercyjnych. W sierpniu ukończy pierwszy biurowiec w Warszawie przy Al. Jerozolimskich. Wkrótce rozpocznie komercjalizację powierzchni.

— Planujemy zacząć w 2011 r. budowę wielofunkcyjnego kompleksu hotelowo-biurowo-handlowo-apartamentowego w Szczecinie. Prowadzimy rozmowy z bankami w sprawie finansowania, bo to duży projekt, na ponad 34 tys. mkw. — mówi Małgorzata Szwarc-Sroka.

Obecnie jego budżet szacowany jest na 160-180 mln zł, łącznie z kosztem działki.

Deweloper wciąż pracuje też nad tym, by jego działalność wykonawcza uniezależniła się od wewnętrznych zleceń. Wkrótce może się pochwalić pierwszym zewnętrznym kontraktem.

None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane