Kaczyński: możliwe kolejne wnioski o wotum nieufności

PAP
opublikowano: 08-03-2013, 12:49

Prezes Jarosław Kaczyński nie wykluczył, że PiS ponownie złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska. Powiedział, że odrzucenie wniosku PiS w piątek przez Sejm to "przegrana tych, którzy nie zdobyli się na odwagę".

"Porażka zostanie zapisana przez historyków. Mam nadzieję, że zostanie także zapisana w pamięci wyborców. Dzisiaj moglibyśmy mieć dobrego premiera. Jeżeli go nie ma, to tylko dlatego, że zwyciężyły względy partykularne" - powiedział Kaczyński podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Według niego koalicyjny gabinet PO-PSL to jest "najgorszy rząd, jaki mieliśmy od przeszło 23 lat". "Trzeba uczynić, żeby przestał rządzić, bo rządzi bardzo źle. (Piątkowe głosowanie) to jest przegrana tych, którzy nie zdobyli się na odwagę (...) Wszystko jest możliwe. Możliwe, że wrócimy do tego wniosku" - podkreślił.

Sejm odrzucił w piątkowym głosowaniu wniosek PiS o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Tuska. PiS proponowało prof. Piotra Glińskiego jako kandydata na szefa rządu. Za wnioskiem głosowało 137 posłów, 236 było przeciw, 41 wstrzymało się od głosu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane