Kalanick: Chiny wkrótce wyprzedzą Krzemową Dolinę

opublikowano: 15-01-2016, 07:59

Już wkrótce Chiny wyprzedzą pod względem innowacyjności amerykańską Krzemową Dolinę, twierdzi Travis Kalanick, prezes spółki Uber.

Kalanick to jeden z pionierów Krzemowej Doliny. To jemu przypisuje się doprowadzenie Ubera, spółki oferującej w wielu krajach świata usługi parataksówkowe, do wyższej wyceny niż może pochwalić się  80 proc. spółek z S&P500. Obecnie Kalanick stawia na rozwój w Chinach. Oddział Ubera w tym kraju wyceniany jest obecnie, bazując na pozyskanym finansowaniu, na ponad 8 mld USD.

Travis Kalanick
Zobacz więcej

Travis Kalanick Bloomberg

Kalanick przekonuje, że rosnąca armia chińskich przedsiębiorców już niedługo przyćmi tych, którzy w Krzemowej Dolinie stanowią awangardę globalnych innowacji technologicznych.

- W ciągu następnych pięciu lat będzie więcej innowacji, więcej wynalazków, więcej przedsiębiorczości w Chinach, w Pekinie, niż w Krzemowej Dolinie – powiedział Kalanick.

W jego ocenie, będzie to zachęta dla chińskich spółek, aby działać bardziej globalnie, ale także początek ich otwarcia na zagranicznych przedsiębiorców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Kalanick: Chiny wkrótce wyprzedzą Krzemową Dolinę