Kalejdoskop Pulsu – 13 stycznia 2006

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 13-01-2006, 07:21

Mirosław Chaberek, wiceminister transportu i budownictwa, chce, aby grupa PKP uzyskała status podatkowej grupy kapitałowej. To pozwoli wszystkim spółkom wspólnie rozliczać się z podatku dochodowego, co przy kondycji firm kolejowych oznacza, że PKP odprowadzą do budżetu znacznie mniejsze podatki.

Mirosław Chaberek, wiceminister transportu i budownictwa, chce, aby grupa PKP uzyskała status podatkowej grupy kapitałowej. To pozwoli wszystkim spółkom wspólnie rozliczać się z podatku dochodowego, co przy kondycji firm kolejowych oznacza, że PKP odprowadzą do budżetu znacznie mniejsze podatki. Dzięki utworzeniu grupy podatkowej w PKP ma zostać znacznie więcej środków na inwestycje. Jest jednak ryzyko, że zostaną „przejedzone”. O pomysłach związanych z rozwiązaniem patowej sytuacji na kolei pisze w piątkowym wydaniu dziennik „Puls Biznesu”. Artykuł można również przeczytać tutaj.

Prawnicy i rzecznik ubezpieczonych: PZU łamie prawo, wyliczając poszkodowanym kierowcom odszkodowania z OC według cen tanich zamienników, a nie części oryginalnych. Czy będzie lawina pozwów? Więcej w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.

Przypominamy, że do końca stycznia 2006 przedsiębiorcy mogą zgłaszać swój udział w programie Cień Menedżera. Kliknij i przeczytaj więcej.

Zaproś na staż do Twojej firmy studentów najlepiej spełniających postawione przez Ciebie wymagania. Udział w programie jest bezpłatny.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Kalejdoskop Pulsu – 13 stycznia 2006