Kalejdoskop Pulsu – 19 grudnia 2005

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 19-12-2005, 08:35

Trwający od kilku miesięcy spór czeskiego holdingu chemicznego Agrofert z PKN Orlen o podział aktywów Unipetrolu zaostrzył się. Ostatnie spotkanie przedstawicieli obu spółek, które odbyło się 7 grudnia, nie przyniosło kompromisu. Czesi zdecydowali się więc na zapowiadany od dawna krok. Agrofert złożył pozew do sądu arbitrażowego. Domaga się od Orlenu 77 mln EUR kary umownej.

Trwający od kilku miesięcy spór czeskiego holdingu chemicznego Agrofert z PKN Orlen o podział aktywów Unipetrolu zaostrzył się. Ostatnie spotkanie przedstawicieli obu spółek, które odbyło się 7 grudnia, nie przyniosło kompromisu. Czesi zdecydowali się więc na zapowiadany od dawna krok. Agrofert złożył pozew do sądu arbitrażowego. Domaga się od Orlenu 77 mln EUR kary umownej. Potem zażąda jeszcze odszkodowania. O sprawie donosi w poniedziałkowym wydaniu „Puls Biznesu”. Z artykułem można również zapoznać się tutaj.

Kilka dni temu z zarządu spółki PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa (LHS), jednej z najbardziej dochodowych w grupie PKP, odwołano wiceprezesów — Mieczysława Czuka i Eugeniusza Tarkę. W LHS wrze. Związki chcą wyjaśnień dotyczących zmian w zarządzie i przeprowadzonej kontroli w firmie. Sprawę prześwietli resort transportu. Więcej w poniedziałkowym „Pulsie Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane