Czytasz dzięki

Kalejdoskop Pulsu – 20 września 2005

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 20-09-2005, 08:34

Norwegowie wypieli się na nas i nie chcą już budować gazociągu do Polski. Deklarują co prawda współpracę z PGNiG, ale na zdecydowanie mniejszą skalę. Ich zdaniem, gazociąg pod Bałtykiem, przy prognozowanym zużyciu gazu w Polsce jest nieopłacalny. To czysta ekonomia czy polityczny rewanż za stanowisko lewicy po wygraniu ostatnich wyborów parlamentarnych.

Norwegowie wypieli się na nas i nie chcą już budować gazociągu do Polski. Deklarują co prawda współpracę z PGNiG, ale na zdecydowanie mniejszą skalę. Ich zdaniem, gazociąg pod Bałtykiem, przy prognozowanym zużyciu gazu w Polsce jest nieopłacalny. To czysta ekonomia czy polityczny rewanż za stanowisko lewicy po wygraniu ostatnich wyborów parlamentarnych. O sprawie pisze we wtorkowym wydaniu „Puls Biznesu”. Artykuł można również przeczytać tutaj.

Na GPW nadal utrzymuje się dobra passa, a giełdowe indeksy ustanawiają kolejne rekordy wszech czasów. Inwestorzy z niecierpliwością czekają na piątkowy debiut akcji PGNiG, którego oferta już na etapie sprzedaży akcji wzbudziła ogromne emocje. O tym jakie mogą być kolejne tygodnie na warszawskim parkiecie, zwłaszcza w powyborczym tygodniu dowiesz się z dzisiejszego wydania „Pulsu Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane