Kalejdoskop Pulsu – 28 października 2005

(Tadeusz Stasiuk)
28-10-2005, 08:03

Polityczne zawirowania wokół tworzonego przez Kazimierza Marcinkiewicza rządu przyczyniły się do kontynuacji spadków zarówno na warszawskiej GPW, jak i na rynku walutowym. Inwestorzy coraz częściej przewidują, że szanse na utworzenie koalicji PiS-PO (właśnie ta perspektywa przyciągnęła ich do Polski przed kilkoma miesiącami) zostały zaprzepaszczone.

Polityczne zawirowania wokół tworzonego przez Kazimierza Marcinkiewicza rządu przyczyniły się do kontynuacji spadków zarówno na warszawskiej GPW, jak i na rynku walutowym. Inwestorzy coraz częściej przewidują, że szanse na utworzenie koalicji PiS-PO (właśnie ta perspektywa przyciągnęła ich do Polski przed kilkoma miesiącami) zostały zaprzepaszczone. Forsując w Sejmie swój program, PiS może liczyć na pomoc Samoobrony czy LPR. Ekonomiści uważają jednak, że nie wyjdzie nam to na dobre. O wpływie polityki na zachowanie inwestorów pisze w piątkowym wydaniu „Puls Biznesu”. Artykuł można również przeczytać tutaj.

W ciągu kilku tygodni Telekomunikacja Polska sfinalizuje transakcję przejęcia od France Telecom 34 proc. udziałów w Centertelu, operatorze sieci komórkowej Orange. W czwartek podpisano wstępną umowę. TP uważa, że będąc 100-procentowym właścicielem Centertela łatwiej będzie jej walczyć o klienta. Czy tak się faktycznie stanie, można dowiedzieć się z dzisiejszego „Pulsu Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kalejdoskop Pulsu – 28 października 2005