Kalendarium, czwartek 7 czerwca

DI
opublikowano: 06-06-2012, 21:52

MAKRO
01:50    Japonia – Zagraniczne inwestycje w japońskie akcje i obligacje
01:50    Japonia – Japońskie inwestycje w zagraniczne akcje i obligacje
03:30    Australia – Stopa bezrobocia w maju
07:00    Japonia – Indeks wskaźników wyprzedzających w kwietniu
07:45    Szwajcaria – Stopa bezrobocia w maju
09:15    Szwajcaria – Inflacja CPI w maju
10:30    Wlk. Brytania – Indeks PMI dla usług w maju
13:00    Wlk. Brytania – Decyzja Banku Anglii ws. stóp procentowych
14:30    USA – Zmiana liczby osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek
14:30    USA – Zmiana liczby osób pobierających zasiłek
21:00    USA – Kredyt konsumencki w kwietniu

ŚWIAT
BRUKSELA - Przewodniczący Parlamentu Europejskiego (PE) Martin Schulz spotyka się z byłym prezydentem RP Aleksandrem Kwaśniewskim i byłym szefem PE Patem Coksem, którzy mają monitorować w imieniu europarlamentu postępowania sądowe dotyczące byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko.

PEKIN - Zakończenie dwudniowego szczytu Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOW) z udziałem, m.in., prezydentów Chin i Rosji, Hu Jintao i Władimira Putina. SzOW to organizacja regionalna, grupująca oprócz Rosji i Chin także Kazachstan, Uzbekistan, Tadżykistan i Kirgistan. Na prawach obserwatorów w jej pracach uczestniczą Iran, Indie, Pakistan i Mongolia. W zamyśle jej animatorów SzOW ma być przeciwwagą dla wpływów USA w Azji Środkowej.

BERLIN - Kanclerz Niemiec Angela Merkel spotyka się o godz. 12 z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem i szefem rządu Norwegii Jensem Stoltenbergiem. Rozmowy mają dotyczyć kryzysu zadłużenia w Europie.

WASZYNGTON - Szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej Ben Bernanke wystąpi na posiedzeniu połączonych komisji ds. gospodarczych Kongresu USA; początek o godz. 16 czasu polskiego.

LUKSEMBURG - Od godz. 10 posiedzenie Rady ministrów spraw wewnętrznych UE; z Polski sekretarz stanu Piotr Stachańczyk. Ministrowie mają osiągnąć wstępne porozumienie w sprawie zarządzania obszarem Schengen. Chodzi o reformę strefy Schengen, którą Komisja Europejska zaproponowała we wrześniu 2011 roku na prośbę przywódców państw UE po francusko-włoskim sporze o 25 tys. imigrantów z Tunezji. KE zaproponowała m.in., by to ona zatwierdzała przywracanie kontroli na granicach przez kraje UE na okres dłuższy niż pięć dni.

STAMBUŁ - Sekretarz stanu USA Hillary Clinton kontynuuje wizytę w Turcji. Szefowa amerykańskiej dyplomacji weźmie udział wraz z przedstawicielami 30 krajów w forum na temat walki z terroryzmem; konferencja prasowa o godz. 11.30 czasu polskiego.

LUKSEMBURG - Od godz. 9.30 posiedzenie Rady ministrów transportu UE; z Polski podsekretarz stanu Maciej Jankowski. Ministrowie będą chcieli m.in. uzyskać tzw. wstępne porozumienie w sprawie zasad dofinansowania transeuropejskich sieci transportowych z przewidzianego w przyszłym budżecie UE funduszu infrastrukturalnego, Connecting Europe Facility.

ASTANA - Wizyta prezydenta Rosji Władimira Putina w Kazachstanie; do piątku.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane