Kalinowski potwierdził, że PiS rozmawiał z PSL o koalicji

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 14-01-2006, 11:01

Jarosław Kalinowski potwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość rozmawiało z PSL o utworzeniu sejmowej koalicji. Wicemarszałek Sejmu powiedział, że jego ugrupowanie czeka teraz na konkrety i oficjalną propozycję ze strony partii Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Kalinowski potwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość rozmawiało z PSL o utworzeniu sejmowej koalicji. Wicemarszałek Sejmu powiedział, że jego ugrupowanie czeka teraz na konkrety i oficjalną propozycję ze strony partii Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Kalinowski powiedział w Sygnałach Dnia, że nic mu nie wiadomo na temat tego, by Andrzej Lepper miał zostać wicepremierem. Dodał, że gdyby z taką propozycją spotkał się lider PSL Waldemar Pawlak, to musiałaby ją rozpatrzyć Rada Naczelna partii.

Jarosław Kalinowski zaprzeczył, by PSL bało się wcześniejszych wyborów. Podkreślił, że jego ugrupowanie ma większe poparcie niż przed poprzednimi wyborami. Jego zdaniem, gdyby nie udało się znaleźć w Sejmie innego rozwiązania, to wcześniejsze wybory będą koniecznością. Wicemarszałek Sejmu zaznaczył, że nie są one gwarancją naprawy sytuacji. Jego zdaniem, dadzą one podobny skład parlamentu jak obecnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane