Kanadyjczyk został jednak prezesem Air France-KLM

opublikowano: 17-08-2018, 07:11

Pomimo sprzeciwu związków zawodowych Ben Smith został mianowany przez radę nadzorczą prezesem Air France-KLM.

Jak pisaliśmy w czwartek, związki zawodowe działające w Air France-KLM sprzeciwiały się wyborowi Smitha. Argumentowały, że szefem spółki powinien zostać Francuz.

Zobacz więcej

Boeing 747 lini Air France na lotnisku Le Bourget

Bloomberg

Biegle mówiący po francusku Smith, który wcześniej był dyrektorem operacyjnym Air Canada, obejmie władzę 30 września. Jako cel postawiono mu redukcję kosztów i poprawę działalności przewoźnika. Starcie ze związkami zawodowymi jest zatem nieuniknione. Smith zajmie stanowisko, które opuścił wcześniej w tym roku Jean-Marc Janaillac po fiasku działań mających zakończyć serię strajków przynoszących spółce coraz większe straty.

- Jestem pewny, że Smith ma pomysły na skalę wyzwań przed nim stojących – skomentował wybór prezesa Chris Tarry, brytyjski ekspert ds. przewozów lotniczych. – Czy zarezerwowałbym długodystansowy lot w Air France? Mam wątpliwości, bo jest ryzyko, że będzie tam strajk – dodał. 

Przedstawiciele dziewięciu związków, które we wspólnym oświadczeniu uznały wybór zagranicznego prezesa za „niewyobrażalny”, spotkają się 27 sierpnia, aby zdecydować o dalszych krokach w sporze z zarządem dotyczącym wynagrodzeń. W tym roku w Air France było łącznie 15 dni strajków, podczas których odwoływano loty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu