Kania broni się przed Tarczyńskim i oskarża o manipulację

opublikowano: 22-08-2019, 21:39
aktualizacja: 22-08-2019, 22:32

Zakłady Mięsne Kania złożyły do Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o wszczęcie postępowania wyjaśniającego zarzucając firmie Tarczyński „manipulację cenami instrumentów finansowych”.

W czwartek Tarczyński ogłosił zamiar przejęcia ZM Kania. Analitycy i rynek odebrali to pozytywnie Zupełnie inaczej odebrał to Henryk Kania, założyciel mięsne spółki, który złożył doniesienie do KNF na działania konkurenta. Jest to reakcja na złożenie przez pełnomocnika spółki Tarczyński do Nadzorcy Sądowego warunkowej oferty nabycia Zakładów Kania.

Zobacz więcej

Henryk Kania

MW

Zarząd Zakładów Mięsnych Henryk Kania we wniosku o wszczęcie postępowania wyjaśniającego odnosi się „w szczególności do art. 15 Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji oraz art. 183 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi”, czytamy w komunikacie.

Henryk Kania walczy o zakład, co wynika z opublikowanego godzinę wcześniej komunikatu.

ZM Henryk Kania poinformowały o jeszcze dwóch wnioskach. Pierwszy dotyczył zwołania Rady Wierzycieli z udziałem przedstawicieli dłużnika. Drugi natomiast, to wniosek do Rady Wierzycieli "o wyrażenie zgody na wydzierżawienie przedsiębiorstwa spółce celowej (HK Trade sp. z o.o. – „HKT”)."

Miesięczny czynsz netto z tytułu dzierżawy miałby wynosić:
a) w okresie pierwszych trzech miesięcy – 1,1 mln zł
b) w okresie od czwartego miesiąca – w kwocie stanowiącej 90 proc. EBTDA wypracowanego przez dzierżawcę w poprzednim miesiącu, lecz nie mniej niż 1,35 mln zł.

W czasie obowiązywania umowy dzierżawy, HKT jako dzierżawcy miałoby przysługiwać prawo pierwokupu.c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu