Karpacz ma być piłkarskim centrum treningowym

DI, PAP
28-12-2013, 17:47

Stadion miejski w Karpaczu za trzy lata zmieni się w nowoczesny obiekt sportowy.

Miasto wydzierżawiło go na 30 lat spółce Cortina di Karpacz, która stworzy tam największe w Polsce centrum treningowe dla drużyn piłkarskich.

W ciągu trzech lat Cortina di Karpacz ma zbudować na terenie stadionu zadaszone boisko piłkarskie, mniejsze boisko treningowe, hotel na kilkaset miejsc oraz duży podziemny parking. Dzięki dzierżawie miejskiego stadionu do miejskiej kasy co miesiąc wpłynie 7 tys. zł. czynszu. Miasto ma też gwarancje nieodpłatnego użyczenia obiektu na dwie miejskie imprezy w roku.

Jak powiedział PAP zastępca burmistrza Karpacza Ryszard Rzepczyński, będzie to największy obiekt treningowy dla piłkarzy w kraju. „Obiekt ten ma być ukończony za trzy lata. Będzie wówczas spełniał konieczne wymagania UEFA. Dzięki tej inwestycji Karpacz stanie się centrum treningowym piłki nożnej w Polsce i jednym z ważniejszych w Europie.

Chcemy, żeby korzystało z niego 200, a nawet 300 drużyn piłkarskich w ciągu roku” - dodał Rzepczyński. Budowa piłkarskiego centrum rozpocznie się w przyszłym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Karpacz ma być piłkarskim centrum treningowym