Kaspersky Lab: mniej ataków „ransomware”, więcej „crypto-jacking”

opublikowano: 29-06-2018, 13:01
aktualizacja: 29-06-2018, 13:02

Kaspersky Lab poinformował, że cyberprzestępcy zmniejszyli w ostatnim czasie liczbę porwań komputerów dla okupu, a zwiększyli liczbę porwań dla kopania kryptowalut, pisze Coindesk.

Rosyjska spółka specjalizująca się w cyberbezpieczeństwie poinformowała, że zmniejszenie liczby ataków „ransomware”, gdzie komputer użytkownika jest blokowany w celu wymuszenia okupu, spowodowane jest ich mniejszą opłacalnością od ataków „crypto-mining”, gdzie komputer użytkownika jest potajemnie wykorzystywany do tzw. wykopywania kryptowalut.

Kaspersky Lab poinformował, że z porównania okresu kwiecień 2016-marzec 2017 z okresem kwiecień 2017-marzec 2018 wynika iż liczba ataków „ransomware” spadła o prawie 45 proc. W tym samym czasie o zbliżony odsetek wzrosła liczba ataków „crypto-mining”.

Kaspersky spodziewa się wzrostu liczby ataków „crypto-mining” na urządzenia mobilne.

- Kiedy kryminaliści znajdą rozwiązania technologiczne, pozwalające zarabiać na kopaniu kryptowalut na urządzeniach mobilnych równie dużo co na komputerach osobistych, kopanie na urządzeniach mobilnych szybko osiągnie taką samą skalę – głosi raport spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, coindesk.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Kaspersky Lab: mniej ataków „ransomware”, więcej „crypto-jacking”