Kasyna bez jedzenia i picia

opublikowano: 19-02-2021, 19:31

Rząd zamierza zakazać serwowania posiłków w kasynach, ułatwić rehabilitację leczniczą oraz otworzyć konkursy na asystentów sędziów i referendarzy.

Rada Ministrów planuje wkrótce wydać kolejną wersję rozporządzenia dotyczącego antypandemicznych zakazów i ograniczeń. Projekt pilotuje Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. W efekcie krytykowanej nie tylko przez opozycję ale i obywateli, niezrozumiałej polityki „pobłażania” w pandemii kasynom, rząd postanowił nieco przykręcić im śrubę. Chce zapisać w rozporządzeniu zakaz serwowania w kasynach jedzenia i picia. Obostrzenie prawdopodobnie zacznie obowiązywać za tydzień, kiedy spodziewane jest skasowanie wprowadzonych 12 lutego poluzowań i ponowne zamknięcie stoków narciarskich, kin i hoteli.

Więcej równości
Więcej równości
Skoro nie można jeść i pić w restauracjach, barach i kawiarniach, rządowi trudno jest uzasadnić serwowanie posiłków i napojów w kasynach.
Adobe Stock

Rząd zamierza także znieść obecne ograniczenia dla korzystania z leczniczej rehabilitacji oraz umożliwić zgromadzenia konkursowe na stanowiska referendarzy sądowych i asystentów sędziów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane