Katowice wygrywają lotniskiem

MAG
06-03-2013, 00:00

Lotnisko Katowice-Pyrzowice znalazło się na szczycie rankingu cen usług lotniczych, który przygotowała wyszukiwarka lotów WhichAirline.pl.

W badaniu brane były pod uwagę: przeciętna cena biletu, koszt dojazdu z centrum miasta oraz tygodniowego parkingu. Przeciętna cena za kilometr podróży z Katowic to 0,22 zł. Najdroższe pod tym względem polskie lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, jest dwukrotnie droższe. Pod względem dostępności polskie lotniska biją na głowę wiele portów obsługiwanych przez tanie linie. Np. z lotniska Oslo Rygge do centrum miasta trzeba jechać autobusem za 90 zł. Pod tym względem dobrze wypadają warszawskie Lotnisko Chopina czy gdański port, do których dojeżdża się miejską komunikacją. Ceny parkowania najniższe są w Katowicach, natomiast w Warszawie — takie jak w Rzymie (166 zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Katowice wygrywają lotniskiem