Czytasz dzięki

Kaucja ciąży wynikom Cherrypick Games

opublikowano: 13-08-2019, 22:00

Zysk dewelopera gier jest pod presją postępowania w fińskim sądzie. Przychody rosną, a w drodze są nowe produkcje.

W pierwszym półroczu 2019 spółka notowana na New- Connect znalazła się 0,43 mln zł pod kreską. Jednak jeszcze rok temu zanotowała 1,4 mln zł zysku netto. Jak podaje Cherrypick Games, pojawienie się straty to rezultat trwającego procesu odzyskiwania należności za sprzedaż praw do gry „My Hospital”.

— W lipcu uzyskaliśmy w sądzie w Helsinkach postanowienieo zabezpieczeniu na majątku firmy KuuHuub Oy do kwoty 1,2 mln EUR. Fiński sąd powszechny wydał decyzję o zabezpieczeniu roszczenia o zapłatę należnego nam wynagrodzenia z tytułu sprzedaży praw do gry „My Hospital”. Zdecydowaliśmy się na wykonanie zabezpieczenia do kwoty 300 tys. euro, czyli sumy obecnego zadłużenia wobec nas — mówi Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games.

W celu realizacji zabezpieczenia spółka złożyła w fińskim organie wykonawczym kaucję zwrotną w wysokości 200 tys. EUR, co negatywnie odbiło się na zysku netto. Przychody wzrosły jednak o blisko 2 proc. r/r, osiągając poziom ponad 1,9 mln zł. Trwają również prace nad dwoma projektami. Jednym z nich jest „Crime Stories” — gra z gatunku visual novel, który według spółki zdobywa coraz większą popularność w segmencie produkcji mobilnych.

Nie ujawniono jeszcze konkretnej daty premiery, ale Cherrypick Games zapewnia, że wszystkie prace idą zgodnie z planem.

— Mamy kilka nowych pomysłów na kolejne tytuły. Rozmawiamy m.in. z Apple na temat wydania gry w serwisie Apple Arcade. Rozpoczęliśmy właśnie preprodukcję nowej gry, którą kierujemy zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Na tym etapie nie chcemy zdradzać więcej szczegółów. Powiem tylko, że to gatunek, który obecnie bardzo dynamicznie się rozwija. Już za kilka dni na Facebook Messenger trafi pierwsza z minimum trzech naszych planowanych produkcji — mówi Marcin Kwaśnica.

Optymizmu władz spółki nie podzielają jednak inwestorzy giełdowi. Od debiutu w listopadzie 2017 r. notowania Cherrypick Games spadły o 60 proc. Obecnie cena akcji oscyluje w okolicach 31 zł, choć jeszcze rok temu momentami przekraczała 200 zł.

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane