Każda instalacja to wizytówka

  • DI
opublikowano: 17-12-2021, 15:15
aktualizacja: 08-02-2022, 13:56

Rozwiązania, których dostarcza firma, są ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii. Umożliwiają obniżenie rachunków za prąd i przyczyniają się do ochrony środowiska.

Przewaga: Naszym priorytetem jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji pracowników, którzy są największym zasobem firmy – podkreśla Łukasz Studziński, prezes i założyciel PVGE.
Przewaga: Naszym priorytetem jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji pracowników, którzy są największym zasobem firmy – podkreśla Łukasz Studziński, prezes i założyciel PVGE.

Historia firmy sięga 2008 r., gdy o fotowoltaice w Polsce nie było jeszcze głośno. Prezes i założyciel firmy Łukasz Studziński pracował wówczas dla jednego z pionierów branży fotowoltaicznej w Europie, który odpowiadał za sprzedaż modułów polikrystalicznych na rynek zachodnioeuropejski. Wtedy też narodził się pomysł wykorzystania doświadczeń i założenia własnej firmy w Polsce. Tak powstała marka PVGE, która w obecnym kształcie istnieje na rynku od 2013 r.

Dla grupy PVGE pracuje prawie 500 osób. Od 2017 r. firma rozbudowuje sieć jednostek partnerskich w całej Polsce. Na koniec 2021 r. było ich ponad 100.

Oferta firmy obejmuje rozwiązania dla klientów indywidualnych i biznesowych.

– Warunkiem powodzenia jest uczciwość. Ponadto biznes musi być odpowiedzialny społecznie, a także opłacalny. W naszych działaniach stawiamy na wzmacnianie potencjału konkurencyjnego oraz promowanie nowoczesnych technologii. Skupiamy się również na budowaniu sieci partnerskiej i tworzeniu nowych miejsc pracy – opisuje Łukasz Studziński.

Branża fotowoltaiczna w ostatnim czasie bardzo się rozwinęła, o czym świadczy również liczba nowopowstałych firm. Atutem spółki z Tarnowa jest bezpośrednia współpraca z uznanymi globalnymi producentami podzespołów oraz ogromne doświadczenie, jakie zdobyli jej pracownicy, realizując projekty. Sprawdziło się to podczas pandemii – w trudnym czasie spółka funkcjonuje sprawnie i realizuje zlecenia terminowo.

– Mając dużą grupę własnych instalatorów, jesteśmy w stanie szybko reagować na potrzeby klientów. Jesteśmy dumni, że moc zainstalowanej przez nas fotowoltaiki to prawie 45 MW, a udział PVGE w rynku stale rośnie. Na tle firm z branży wyróżnia nas indywidualne podejście do wszystkich realizacji, a każda instalacja to nasza wizytówka – akcentuje prezes.

Trudnością jest niestabilność przepisów prawa. Dla każdego przedsiębiorcy stabilne prawo jest gwarancją bezpiecznego funkcjonowania i trafnego planowania rozwoju swojego biznesu.

– Jednym z kluczowych aspektów rozwoju naszej spółki są inwestycje w farmy fotowoltaiczne. Do roku 2025 planujemy budowę minimum 100 MW własnych elektrowni PV. Rozbudowujemy sieć audytorów energetycznych i przygotowujemy innowacyjne oraz kompleksowe produkty, zapewniające zwiększenie efektywności energetycznej budynków. Skupiamy się również na współpracy z dużymi klientami biznesowymi nastawionymi na obniżenie kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa m.in. poprzez inwestycje w elektrownie słoneczne czy ładowarki EV.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane