KBC ogłosił wezwanie na pozostałe akcje Warty

05-12-2003, 15:05

Reuters: Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami belgijska grupa KBC ogłosiła w piątek wezwanie do sprzedaży 3,98 miliona akcji Warty SA, czyli 48,97 procent jej kapitału, podał w piątek organizator wezwania. W wyniku wezania KBC chce stać się jedynym właścicielem polskiego ubezpieczyciela. Belgowie oferują 229,88 złotego za akcję, co oznacza że na zakup udziałów Warty przeznaczą prawie 915 milionów złotych.

Przed zawieszeniem notowań akcji Warty w piątek jej akcje na giełdzie wyceniano na 167,5 złotego.

Organizatorem wezwania jest Inwestycyjny Dom Maklerski Kredyt Banku, a zapisy będą przyjmowane od 12 grudnia 2003 roku do 12 stycznia 2004 roku.

W czwartek KBC podał, że po osiągnięciu porozumienia z głównym akcjonariuszem Warty - Kulczyk Holding, podniósł swój udział do 51,03 procent z 40,03 procent. Udział Warty w polskim rynku ubezpieczeń (z wyłączeniem ubezpieczeń na życie) szacuje się na 13,2 procent, co czyni ją drugim co do wielkości graczem na rynku.

((Autor: Paweł Florkiewicz; Redagował: Olga Markiewicz; warsaw.newsroom@reuters.com; Reuters Serwis Polski, tel. 22 6539700, RM: olga.markiewicz.reuters.com@reuters.net))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / KBC ogłosił wezwanie na pozostałe akcje Warty