KBC wejdzie do Herosa-Life

Tomasz Brzeziński
opublikowano: 18-08-1999, 00:00

KBC wejdzie do Herosa-Life

Nadzwyczajne walne Bankowego Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Heros-Life uchwaliło podwyższenie kapitału akcyjnego z wyłączeniem prawa poboru. Emisję ma objąć belgijski bank KBC.

Emisje serii I i J obejmują łącznie 155 tys. akcji o wartości nominalnej 100 zł każda. Pierwsza z nich skierowana jest do władz spółki oraz kadry menedżerskiej. Emisja serii J skierowana jest do inwestora branżowego, którym prawdopodobnie stanie się belgijski bank KBC (właściciel 22,7 proc. akcji Kredyt Banku). Po objęciu emisji miałby on około 26,13 proc. akcji towarzystwa. Większościowym akcjonariuszem spółki jest Kredyt Bank. Obecnie dysponuje 90,9 proc. akcji spółki, zaś po zamknięciu najnowszej emisji jego udział może spaść nawet do 65,5 proc.

Nieoficjalnie mówi się, że akcjami Heros-Life są też zainteresowani inni inwestorzy finansowi i w przypadku fiaska rozmów z KBC to do nich skierowana zostanie ta emisja.

BTUiR Heros-Life od trzech lat przynosi straty — za I półrocze wyniosły one 4,53 mln zł. Pierwotnie zakładano, że towarzystwo osiągnie w tym roku 0,42 mln zł zysku, ale jest raczej mało prawdopodobne, aby firma wyszła na plus. Według Joanny Zielewskiej, rzecznika prasowego Heros Life, strata wynika przede wszystkim z dużych nakładów na rozbudowę sieci sprzedaży, szkoleń produktowych dla kadry menedżerskiej Kredyt Banku oraz wydatków na kampanię reklamową.

Heros-Life zamierza jeszcze w tym roku prowadzić sprzedaż swoich produktów poprzez kanały dystrybucyjne Kredyt Banku. KB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Brzeziński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / KBC wejdzie do Herosa-Life