Czytasz dzięki

KDPW tnie opłaty

opublikowano: 25-06-2020, 22:00

Od 1 lipca obniżone zostaną opłaty za nadanie i odnowienie kodu LEI w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych.

Opłata za nadanie kodu LEI obniżona zostaje z 374 zł do 276 zł netto, z kolei opłata za odnowienie kodu LEI spadnie z poziomu 274 zł do 266 zł netto. Kod LEI to niepowtarzalny numer pozwalający na identyfikację, w skali globalnej, podmiotów operujących na rynkach finansowych. Obecnie KDPW zarządza bazą ponad 21 tys. kodów LEI dla podmiotów z Polski oraz innych krajów. To kolejna obniżka opłat, jaką zastosował KDPW w ostatnich tygodniach. Od 1 czerwca do końca bieżącego roku spółki zwolnione są z opłaty za rejestrację akcji i praw poboru. Do końca 2020 r. obowiązują też obniżone stawki za opłaty z tytułu rejestracji obligacji, listów zastawnych lub certyfikatów inwestycyjnych oraz certyfikatów strukturyzowanych.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane