KE liczy na nowe otwarcie w relacjach handlowych z USA

  • PAP
opublikowano: 02-03-2021, 16:18

Nowa administracja USA to szansa na nowe otwarcie również w relacjach handlowych i porzucenie sporów - przekonywał we wtorek wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis po posiedzeniu online unijnych ministrów odpowiedzialnych za handel zagraniczny.

Komisja Europejska (KE)
Komisja Europejska (KE)
Jai79/Pixabay

"Teraz, gdy mamy nową administrację w Waszyngtonie jest duża szansa na nowe otwarcie. Chcemy zostawić za sobą nasze spory handlowe i skupiamy się na wspólnym przywództwie na poziomie globalnym" - oznajmił Dombrovskis na konferencji prasowej w Brukseli.

Poinformował on również, że przedstawił unijnym ministrom nową strategię handlową KE. Przypomniał, że jej główne założenia to "otwartość, zrównoważony rozwój i asertywność".

"Przede wszystkim polityka handlowa musi służyć naszemu ożywieniu gospodarczemu. To od naszego eksportu będzie zależało jak nigdy dotąd, czy podniesiemy się z pandemii. Dlatego potwierdzamy nasze zaangażowanie na rzecz otwartego handlu, który jest jednak oparty na konkretnych zasadach. To nie jest tylko idealizm UE, to jest konieczność polityczna i ekonomiczna" - podkreślił Dombrovskis.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane