KE obniżyła prognozę wzrostu Niemiec

opublikowano: 12-07-2018, 13:15

Komisja Europejska obniżyła prognozę wzrostu gospodarczego Niemiec w tym i przyszłym roku. Tłumaczy to rosnącym konfliktem handlowym na świecie.

- Ryzyko ciąży w stronę pogorszenia. Niepewność globalnej polityki handlowej może mocniej wpłynąć na szeroko otwartą gospodarkę Niemiec – głosi raport KE. – Eskalujący protekcjonizm prawdopodobnie zaciąży na zaufaniu biznesu na świecie powodując ograniczenie globalnego popytu na inwestycje, co przełoży się na wzrost obaw niemieckich eksporterów – dodaje.

Komisja obniżyła prognozę wzrostu PKB Niemiec w 2018 i 2019 roku do 1,9 proc. Wcześniej szacowała go na odpowiednio 2,3 proc. i 2,1 proc. 

Ekonomiści ostrzegali, że nastawiona na eksport i budująca na nim swoją siłę gospodarka Niemiec może być jedną z największych ofiar polityki barier handlowych realizowanej przez administrację prezydenta Donalda Trumpa. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / KE obniżyła prognozę wzrostu Niemiec