KE uruchomiła stronę z informacją o kosztach połączeń roamingowych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-10-2005, 16:13

Komisja Europejska uruchomiła stronę internetową, informującą konsumentów o kosztach połączeń roamingowych w Europie - poinformowało we wtorkowym komunikacie Przedstawicielstwo KE w Polsce.

Komisja Europejska uruchomiła stronę internetową, informującą konsumentów o kosztach połączeń roamingowych w Europie - poinformowało we wtorkowym komunikacie Przedstawicielstwo KE w Polsce.

Strona (europa.eu.int/information_society/roaming)ma pomóc konsumentom w korzystaniu z jak najlepszych warunków podczas używania telefonów komórkowych za granicą. W tym celu są na niej umieszczone taryfy roamingowe operatorów we wszystkich 25 państwach UE.

"Od zapowiedzi uruchomienia strony internetowej, która miała miejsce przed rozpoczęciem lata, w sektorze tym daje się zauważyć rosnącą konkurencję, w szczególności ze strony niektórych operatorów oferujących specjalne pakiety wakacyjne i inne pakiety taryfowe" - czytamy w komunikacie.

Na stronie internetowej można znaleźć także dane teleadresowe punktów kontaktowych, do których można się zwrócić w przypadku problemów czy skarg.

KE zapowiada zaprezentowanie jeszcze w tym roku projektu dyrektywy ramowej, która ma zapewnić przejrzystość opłat i ułatwić walkę z nadużyciami. Komisja chce przeciwdziałać w ten sposób zbyt wysokim cenom połączeń komórkowych.

W lutym br. KE formalnie oskarżyła operatora telefonii komórkowej T-Mobile, należącego do Deutsche Telekom, o pobieranie zbyt wysokich opłat od zagranicznych użytkowników korzystających ze swych komórek w Niemczech. W lipcu ub.r. Komisja przekazała podobne zarzuty brytyjskim operatorom - Vodafone i MM02. Jej zdaniem, obie firmy pobierały zawyżone opłaty od zagranicznych operatorów, chcących zapewnić swoim klientom roaming podczas telefonowania w Wlk. Brytanii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane