KGHM kotwicą WIG20

KZ
opublikowano: 29-04-2010, 09:58

Indeks największych spółek nieśmiało odbija po dwóch sesjach głębokich spadków. Byłoby lepiej, gdyby nie słabość notowań lubińskiej firmy.

Na otwarciu WIG20 wzrósł o 0,56 proc. do 2500 pkt. Po godzinie sesji zyski zniwelowano już jednak o połowę, a indeksy małych i średnich spółek zeszły pod kreskę.

Ponad połowa obrotu na WIG20 koncentruje się na KGHM, którego kurs spada o 1 proc.

Wyraźnie rosną za to notowania BRE Banku (echo dobrych wyników, opublikowanych jeszcze wczoraj przed sesją), a także Cyfrowego Polsatu. Analitycy ING wycenili akcje spółki na 17,70 zł (na GPW kosztują niespełna 15 zł). Zalecają ich kupno.

Przy niewielkich obrotach o 2 proc. spada kurs Lenteksu. Spółka wyemituje 4 mln akcji. Waranty, uprawniające do ich zakupu, obejmie Rubicon Partnerts, który będzie szukał chętnych na akcje wśród inwestorów finansowych. Po obecnym kursie emisja może być warta nawet 100 mln zł, ale ceny emisyjnej jeszcze nie ustalono. Kapitał jest spółce potrzebny na ewentualny zakup prywatyzowanego Gamratu, inną akwizycję oraz inwestycje.

W górę idzie kurs Hyperiona. MNI Telecom zwiększył zaangażowanie w spółce z 30,5 do 32,98 proc. Akcje dokupował w zwykłych transakcjach sesyjnych. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane