KGHM promuje ambasadorów Polski

opublikowano: 06-08-2019, 22:00

Startuje konkurs Ambasador Polski organizowany przez KGHM Polska Miedź pod patronatem medialnym „Pulsu Biznesu”.

Plebiscyt wyłoni grupę rodaków najbardziej aktywnych na arenie międzynarodowej, którzy poprzez własną pracę i sukcesy przyczyniają się budowania pozytywnego wizerunku kraju za granicą. Wyróżnienia zostaną przyznane w kategoriach: nauka, sport i kultura. Przewidziana została również nagroda publiczności i specjalna nagroda prezesa KGHM dla wybitnego przedsiębiorcy.

KGHM Polska Miedź zainaugurowała plebiscyt Ambasador Polski.
W projekt aktywnie zaangażowali się m.in. Paweł Lewandowski, wiceminister
kultury i dziedzictwa narodowego (od lewej), Marcin Chludziński, prezes KGHM,
Grażyna Ciurzyńska, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, oraz Tomasz
Majewski, obecnie wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Zobacz więcej

NAGRODZĄ WYBITNYCH POLAKÓW:

KGHM Polska Miedź zainaugurowała plebiscyt Ambasador Polski. W projekt aktywnie zaangażowali się m.in. Paweł Lewandowski, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego (od lewej), Marcin Chludziński, prezes KGHM, Grażyna Ciurzyńska, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, oraz Tomasz Majewski, obecnie wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Fot. ARC

KGHM jest firmą globalną, działa na czterech kontynentach, eksportuje 80 proc. produkcji do Chin, Stanów Zjednoczonych, państw europejskich itd. W tych miejscach jesteśmy niejako ambasadorem Polski. Uważam, że wizerunek kraju za granicą buduje się poprzez inwestorów, firmy i codzienne interpersonalne kontakty. Warto docenić także tych, którzy to samo robią w innych dziedzinach — wyjaśnia Marcin Chludziński, prezes KGHM.

— Sportowcy w naturalny sposób stają się ambasadorami kraju. Walczymy pod flagą narodową i ją popularyzujemy. Triumf, który przydarza się sportowcom, jest triumfem całego kraju. Cieszę się więc, że KGHM chce wyróżnić w plebiscycie również ludzi sportu — podkreśla Tomasz Majewski, mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Obaj są członkami kapituły plebiscytu, która zadecyduje o tym, do kogo trafią wyróżnienia. W składzie są też m.in. Grażyna Ciurzyńska, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Paweł Lewandowski, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, Piotr Dardziński, prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz, oraz Przemysław Babiarz, komentator sportowy. Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 3 września 2019 r. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali na początku października.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu