KGHM: w październiku skorygowana prognoza na 2012 rok

PAP
13-08-2012, 13:28

KGHM zamierza w październiku przedstawić skorygowaną w górę prognozę tegorocznych wyników - powiedział na konferencji prasowej wiceprezes spółki Włodzimierz Kiciński.

Włodzimierz Kiciński, fot. Marek Wiśniewski
Zobacz więcej

Włodzimierz Kiciński, fot. Marek Wiśniewski

"Zamierzamy zakończyć proces weryfikacji budżetu w III kw. i w październiku powinniśmy być gotowi z przedstawieniem skorygowanej wersji budżetowej" - powiedział wiceprezes.

Wcześniej poinformował, że weryfikacja następuje w związku z ponad 10-proc. odchyleniem od prognoz.

"Wyniki półrocza wskazują, że mamy do czynienia z korektą w górę" - powiedział.

Dotychczasowa prognoza wyników jednostki dominującej KGHM zakładała osiągnięcie przychodów ze sprzedaży w 2012 roku na poziomie 19,418 mld zł oraz zysku netto na poziomie 3,804 mld zł.

W raporcie półrocznym spółka podała, że jest w trakcie weryfikacji opublikowanej prognozy wyników finansowych na 2012 rok.

"Osiągnięte w I półroczu przychody ze sprzedaży w wysokości 10.504 mln zł i wynik netto 2.949 mln zł, stanowią odpowiednio 54 proc. i 78 proc. wartości planowanych na rok 2012. Wysokie zaawansowanie realizacji budżetu wynika przede wszystkim z korzystniejszego od planowanego kursu walutowego USD/PLN" - podała spółka w raporcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Górnictwo / KGHM: w październiku skorygowana prognoza na 2012 rok