KGHM zarobi na drucie

ES
opublikowano: 09-08-2006, 00:00

W Cedyni, jednej z trzech hut Polskiej Miedzi, która do tej pory specjalizowała się w produkcji walcówki, trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia instalacji do produkcji drutu z miedzi beztlenowej. KGHM będzie pierwszym w Polsce producentem tego materiału, wykorzystywanego w przemyśle kablowym i przewodów.

— Taki drut będziemy sprzedawać w Polsce i za granicą. Nasi odbiorcy wykorzystają go do produkcji najcieńszych na świecie przewodów przenoszących dźwięk i obraz — mówi Tadeusz Karpowicz z Huty Miedzi Cedynia.

Do uruchomienia linii produkcyjnej rozbudowano hutę. Powstała nowa hala o powierzchni 1200 mkw. Inwestycja pochłonęła 18,5 mln zł. KGHM uruchomi instalację we wrześniu.

Lubiński koncern nie wie jeszcze, jaka będzie wielkość produkcji. Zdolności produkcyjne oszacowano już na 15 tys. ton rocznie.

Będzie to druga w tym roku nowa linia produkcyjna w miedziowych hutach. Jak pisaliśmy, w grudniu w Hucie Miedzi Legnica uruchomiona zostanie rafineria ołowiu za 35 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ES

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu