KGP wyda 2,6 mln zł na laboratorium

Krzysztof Kluska
opublikowano: 19-06-2001, 00:00

KGP wyda 2,6 mln zł na laboratorium

Stołeczna firma Budimpol została wykonawcą prac związanych z budową nowego laboratorium biologiczno-chemicznego na potrzeby Centralnego Laboratorium Kryminalistyki KGP. Wartość inwestycji przekracza 2,6 mln zł.

Komenda Główna Policji rozstrzygnęła przetarg na budowę laboratorium biologiczno-chemicznego. Prace, którymi zajmie się spółka Budimpol, obejmują przystosowanie istniejącego budynku magazynu policyjnego na ul. Iwickiej w Warszawie. Inwestycja warta ponad 2,6 mln zł jest finansowana z budżetu KGP. W ciągu najbliższych dni powinna zostać podpisana umowa z wykonawcą.

W wysokim standardzie

Według informacji Pawła Biedziaka, rzecznika Komendanta Głównego Policji, nowe pracownie Centralnego Laboratorium Kryminalistyki na Iwickiej mają spełniać wszystkie obowiązujące normy technologiczne. Chodzi tu głównie o zapewnienie w obiekcie jak najwyższego poziomu czystości i sterylności. To właśnie te wymagania wpływają na dość wysoki koszt całego przedsięwzięcia.

Policja dysponuje już wyposażeniem do nowych pracowni. W tegorocznym budżecie KGP na remonty swoich obiektów zaplanowało około 4,5 mln zł. Inwestycja w laboratorium pochłonie ponad połowę tej kwoty.

Nie tylko remonty

Budimpol istnieje od 1989 roku, zatrudnia od 30 do 60 osób. Główna działalność firmy to roboty remontowo-budowlane i adaptacyjne. Według Roberta Kosowskiego, współwłaściciela Budimpolu, spółka oferuje inwestorom także inne usługi.

— Dzięki współpracy z wieloma różnymi podwykonawcami jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową obsługę projektu. Oprócz typowych remontów budowlanych, możemy wyposażyć obiekt zgodnie z wymaganiami zleceniodawcy — informuje Robert Kosowski.

Obecnie firma jest jednym z wykonawców przebudowy strzelnicy policyjnej w Legionowie. Wartość inwestycji, którą wspólnie z policją finansuje Urząd Kultury Fizycznej i Sportu, szacowana jest na około 5 mln zł. Współudział w całym przedsięwzięciu UKFiS spowodowany jest faktem, że po modernizacji obiekt będzie mógł obsługiwać zawody strzeleckie rangi międzynarodowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / KGP wyda 2,6 mln zł na laboratorium