Kibicie kupowali powieść Bułhakowa

  • DI
opublikowano: 08-07-2018, 22:00

Cudzoziemcy goszczący w Moskwie na mundialu chętnie szukają w księgarniach rosyjskiej klasyki.

Cudzoziemcy goszczący w Moskwie na mundialu chętnie szukają w księgarniach rosyjskiej klasyki.

— Najpopularniejszym pisarzem wśród turystów okazał się Michaił Bułhakow. W czerwcu sprzedaż jego utworów wydanych w językach obcych wzrosła o 30 proc. w porównaniu z majem. Najbardziej popularna jest powieść „Mistrz i Małgorzata”, szczególnie w języku angielskim — powiedziała Nadieżda Michajłowa, szefowa sieci księgarni Moskowskij Dom Knigi.

Wzrosła również, i to dwukrotnie, sprzedaż przekładów na języki obce największego klasyka literatury rosyjskiej — poety Aleksandra Puszkina. Akcja „Mistrza i Małgorzaty” rozpoczyna się na Patriarszych Prudach w Moskwie. Otoczony drzewami staw, ze stylowymi kamienicami wokół, w których mieszczą się modne sklepy i lokale, jest bardzo popularnym miejscem nie tylko wśród wielbicieli Bułhakowa. To również centrum życia nocnego w letnie wieczory i weekendy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy