Kielecki Exbud porządkuje grupę...

Paweł Mazur
opublikowano: 07-03-2000, 00:00

Kielecki Exbud porządkuje grupę...

Jeszcze w tym miesiącu dokonane zostaną podwyższenia kapitałów akcyjnych w dwóch firmach budowlanych, wchodzących w skład kieleckiej grupy Exbud. Na 23 marca zaplanowano NWZA Przembudu Gdańsk. Akcjonariusze spółki mają zadecydować o emisji 90 tys. akcji serii C. Po podwyższeniu kapitał akcyjny gdańskiego przedsiębiorstwa wzrośnie o 900 tys. zł — do kwoty ponad 5,7 mln zł. Emisję akcji obejmie w całości Exbud. Tym samym kielecka firma wywiąże się z ostatniego etapu zobowiązań wobec spółki i resortu skarbu, zadeklarowanych w 1997 rok w czasie prywatyzacji Przembudu.

Maksymalnie o 7 mln zł wzrośnie też kapitał akcyjny Nadodrzańskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego w Szczecinie. Uchwałę w sprawie emisji 140 tys. akcji serii E rozpatrywać będzie NWZA spółki, zaplanowane na 17 marca. Emisję walorów NPBO obejmie Jedynka Poznań, która w grupie Exbud jest liderem w sektorze budownictwa ogólnego. Przekazanie kontroli nad NPBO poznańskiemu przedsiębiorstwu jest konsekwencją porządkowania przez Exbud portfela spółek z grupy, w którym znajduje się teraz ponad 30 firm budowlanych.

Docelowo w holdingu znajdzie się do 10 spółek zależnych bezpośrednio od Exbudu, które z kolei stworzą w ramach swoich struktur podholdingi. Liderem w budownictwie drogowym grupy Exbud jest GPRD, w budownictwie ogólnym — poznańska Jedynka, w budownictwie z zakresu ochrony środowiska i inżynierii lądowej — Hydrotrest, a w sektorze energetycznym Energomontaż Zachód. PM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Mazur

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kielecki Exbud porządkuje grupę...