Kierowcy poprawiają wyniki na A4

opublikowano: 08-11-2018, 22:00

W pierwszych trzech kwartałach 2018 roku przychody Stalexportu Autostrady sięgnęły 255,2 mln zł, a zysk netto 146 mln zł.

Najistotniejszy wpływ na skonsolidowany wynik grupy miało zarządzanie odcinkiem autostrady A4 Katowice-Kraków. Za jego eksploatację odpowiada należąca do giełdowej spółki Stalexport Autostrada Małopolska. W okresie 9 miesięcy tego roku przychody z tytułu poboru opłat za przejazd zarządzanym przez nią odcinkiem wyniosły 252 mln zł. Wzrosły o 6 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Natężenie ruchu na autostradzie wrosło o 5,3 proc. w porównaniu do pierwszych dziewięciu miesięcy 2017 roku. Średnio na dobę jeździ nią 46 tys. pojazdów. Samochodów osobowych jest o 5,6 proc. więcej niż rok temu, a ciężarowych o 3,9 proc. więcej.

Giełdowa spółka zapewnia, że przez dziewięć miesięcy tego roku systematycznie zwiększała się także liczba użytkowników systemu elektronicznego poboru opłat, czyli A4Go. Kierowcy nabyli już 27 tys. urządzeń pokładowych pozwalających im na przejazd bez konieczności zapłaty przy bramkach.

46 tys. pojazdów Tyle aut w ciągu doby jeździ trasą Krajów — Katowice. To o 5,3 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

252 mln zł Tyle wyniosły przychody z opłat za podróż tym odcinkiem za 9 miesięcy 2018 r. To o 6 proc. więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu