Klasztor na Jasnej Górze sięga po nowe technologie

opublikowano: 14-09-2016, 16:30

Firma Intel ujawniła niedawne wdrożenie… w klasztorze oo. Paulinów na Jasnej Górze.

Jasnogórski klasztor jest ostoją tradycji, ale – jak się okazuje – chętnie sięga również po nowoczesne rozwiązania technologiczne. W zespole klasztornym organizowane są konferencje, prezentacje, warsztaty, m.in. w Domu Pielgrzyma czy auli pod Salą Rycerską. Aby zadbać o efektywność takich spotkań, gospodarze klasztoru postanowili skorzystać ze specjalistycznych rozwiązań. Zgłosili się więc do firmy Abikus, która od dawna zajmującą się obsługą informatyczną klasztoru. Wsparcia udzieliła jej spółka Action; zarekomendowała system wideokonferencyjny Intel Unite (został zainstalowany na komputerach Actina Mini).

 - Technologia Intel Unite pozwala uczestnikom bezprzewodowo dzielić się treściami i edytować je wspólnie, niezależnie od tego, czy znajdują się w jednym pomieszczeniu, czy pracują zdalnie. Firmy korzystające z tego rozwiązania zauważyły znaczne skrócenie czasu rozpoczęcia spotkań – zaznacza Gabriela Maksymiuk z firmy Intel.

Wdrożenie rozwiązało kilka dotychczasowych problemów. Podczas spotkań czy konferencji często okazywało się, że nie można podłączyć przyniesionego przez prelegenta laptopa do projektora lub wyświetlacza LCD, np. z powodu niedopasowania kabla do gniazda. A nowy system dział bezprzewodowo. Dodatkowo w wąskich, klasztornych salach problemem była ograniczona widoczność głównego ekranu. Teraz uczestnicy spotkań na swoim urządzeniu mogą oglądać to, co wyświetlane jest na ekranie głównym, niezależnie od zajmowanego miejsca.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu