Klienci ING ćwiczą dodawanie

opublikowano: 18-06-2015, 00:00

Jeśli nie pamiętamy ze szkoły, czy suma procentów równa się procentowi sumy, zakładanie lokaty może być okazją, żeby przenieść się w tamte czasy.

Na proponowaną przez ING strukturę Suma Procentów 3 zapisywać możemy się już od tygodnia, ale na wypłatę pieniędzy liczyć będziemy mogli dopiero — trzymając się terminów z podstawówki — na początku następnych wakacji. Wysokość naszego zarobku zależała będzie jednak od tego, w ilu z dwunastu pomiarów kurs EUR/PLN znajdzie się w wyznaczonym przez bank przedziale. Na wpłacenie minimum 1 tys. zł mamy czas do 30 czerwca, a najwięcej, ile będziemy mogli na tej lokacie zarobić, to 4,08 proc.

Częściowe wypłaty nie są co prawda przewidziane, ale przy wcześniejszym zerwaniu umowy poza początkowym wkładem może zostać nam jeszcze część naliczonych odsetek, chociaż uszczuplona o opłatę i podatek.

Suma Procentów wystartować ma 2 lipca, a od tego czasu złoty co miesiąc będzie pisał sprawdzian — za każdym razem, kiedy kurs zmieści się w przedziale, zyskamy 0,34 proc. W dniu rozdania świadectw waluta przeniesie nam więc w najlepszym wypadku czwórkę z małym plusem, a w najgorszym zero, czyli nie zda do następnej klasy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Weronika Kosmala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu