Kluby Ekstraklasy zarobiły mniej

opublikowano: 23-05-2018, 22:00

Piłkarze Legii na boisku wywalczyli mistrzostwo Polski w pięciu z ostatnich sześciu sezonów.

Tymczasem właściciele klubu regularnie triumfują w piłkarskiej księgowości. Jak wynika z najnowszego raportu „Piłkarska liga finansowa”, przygotowanego przez Deloitte’a. w 2017 r., Legia osiągnęła 138 mln zł przychodów, co po raz kolejny dało jej zdecydowane zwycięstwo w rankingu polskich klubów, z wynikiem ponad dwa razy lepszym od wicelidera — poznańskiego Lecha.

Wyświetl galerię [1/2]

Fot. Maciej Gillert - FORUM

Stołeczna drużyna jest pod tym względem najlepsza w Polsce nieprzerwanie od 2011 r. Ze względu na brak uczestnictwa w fazie grupowej Ligi Mistrzów, która w 2016 r. mocno podbiła wynik finansowy, teraz przychody Legii były jednak niższe o jedną trzecią. Pierwsza piątka najbogatszych klubów Ekstraklasy była identyczna jak rok wcześniej: oprócz Legii i Lecha znalazły się w niej Lechia, wspierane przez KGHM Zagłębie Lubin oraz Cracovia. Łączne przychody wszystkich klubów Ekstraklasy sięgnęły w 2017 r. 550,4 mln zł, co jest wynikiem o 5 proc. gorszym niż rok wcześniej. Dodatkowo kluby uzyskały 152,6 mln zł z transferów piłkarzy, z czego 95 proc. pochodziło z transferów zagranicznych. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu