Kluza: Dwie stawki podatkowe dopiero od 2009 r.

Internet Securities
28-07-2006, 13:29

Zmiana stawek podatkowych nastąpi, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rządu, w 2009 roku, poinformował w piątek minister finansów Stanisław Kluza.

Zmiana stawek podatkowych nastąpi, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rządu, w 2009 roku, poinformował w piątek minister finansów Stanisław Kluza.

Szef resortu zapytany o to, czy zmiana stawek nastąpi od 2009 roku powiedział, że „PiS nadal przy tej koncepcji pozostaje”.

„Projekt ustawy przeszedł pierwsze czytanie” – przypomniał Kluza podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

Wcześniej w piątek, w wywiadzie dla radiowej Trójki minister finansów powiedział, że wprowadzenie ustawy podatkowej zakładającej dwie stawki podatkowe, możliwe jest od początku 2007 roku.

Zapytany o to, czy możliwe jest wprowadzenie stawek podatku PIT w wysokości 18% i 32% w nowej ustawie podatkowej w przyszłym roku, minister powiedział: „Patrząc na prostą probabilistykę wydaje mi się, że to ma prawdopodobieństwo sukcesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kluza: Dwie stawki podatkowe dopiero od 2009 r.