Kluzik-Rostkowska może wejść do rządu

DI, PAP
09-09-2012, 12:13

Europoseł PO Jacek Protasiewicz uważa, że wejście Joanny Kluzik-Rostkowskiej do rządu jest "bardzo prawdopodobne". Informację, że posłanka PO może zostać wiceministrem finansów podał w niedzielę "Wprost".

Kluzik-Rostkowska miałaby zajmować się rynkiem pracy. Tygodnikowi powiedziała: nie potwierdzam, nie zaprzeczam.

"Bardzo prawdopodobne, ponieważ wraz z przygotowywaniem wystąpienia premiera przed parlamentem, premier będzie zastanawiał się nad ludźmi, którzy do tych nowych zadań będą wyznaczeni" - tak Protasiewicz odniósł się do informacji "Wprost" w niedzielnym programie "Siódmy dzień tygodnia" w Radiu ZET.

Europoseł dodał, że Kluzik-Rostkowska "jest absolutnie kompetentna w obszarze polityki społecznej". "Myślę, że jest osobą niezwykle pracowitą" - podkreślił.

Joanna Kluzik-Rostkowska w październikowych wyborach parlamentarnych została wybrana na posłankę PO w okręgu rybnickim. Jest członkiem klubu parlamentarnego PO od czerwca 2011, kiedy to zrezygnowała z funkcji prezesa i członkowstwa w ugrupowaniu Polska Jest Najważniejsza, którego była wcześniej współzałożycielką.

Zanim powstała PJN Kluzik-Rostkowska była politykiem PiS. W rządzie Jarosława Kaczyńskiego kierowała resortem pracy i polityki społecznej. Była też posłanką PiS i szefem sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich w 2010 roku. Stowarzyszenie i partię PJN współorganizowała wspólnie z innymi politykami wykluczonymi z PiS w listopadzie 2010.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Kluzik-Rostkowska może wejść do rządu