KNF chce wyrzucić Krezusa z GPW

Kamil ZatońskiKamil Zatoński
opublikowano: 2020-10-07 10:28

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na spółkę Krezus 500 tys. zł kary i zdecydowała o jej wykluczenu z obrotu na rynku regulowanym za naruszenie obowiązków informacyjnych.

Krezus nie opublikowała raportu rocznego za 2018 r., skonsolidowanego raportu rocznego z 2018 r., raportu okresowego za I kwartał 2019 r. oraz skonsolidowanego raportu półrocznego za I półrocze 2019 r.

Siedziba KNF
fot. Andrzej Hulimka/Forum

Wykluczenie papierów wartościowych nastąpi po upływie 30 dni od dnia, w którym decyzja stanie się ostateczna. Krezus może w ciągu 14 dni złożył wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy lub w ciągu 30 dni skargę do sądu administracyjnego. 

"Komisja nałożyła na Krezus SA wyżej wymienione kary uznając, że uchybienie obowiązkom przekazywania raportów okresowych stanowiło rażące naruszenie, a spółka nie daje rękojmi należytego wypełniania obowiązków informacyjnych w przyszłości" - podała KNF.

Jak dodano, wykluczenie papierów wartościowych spółki z obrotu na rynku regulowanym zapewni również ochronę inwestorów przed inwestowaniem w papiery wartościowe podmiotu, który rażąco naruszył obowiązujące przepisy prawa.