KNF: Internet Group może kontynuować ofertę publiczną

29-03-2007, 18:58

Komisja Nadzoru Finansowego uchyliła decyzję z 22 marca nakazującą przerwanie oferty publicznej spółki Internet Group, podała KNF w komunikacie w czwartek.

KNF przerwała ofertę publiczną akcji Internet Group, po tym, jak spółka błędnie określiła w opublikowanym prospekcie maksymalną wartość emisji akcji serii F, jaką chce pozyskać z rynku.

Internet Group podała wówczas, że maksymalnie chce pozyskać z publicznej emisji do 171 mln zł, tymczasem powinna być to kwota o ok. 60 mln zł wyższa.

W ocenie Komisji fakt ten naruszałby interesy inwestorów, dlatego też KNF podjęła decyzję o nakazie przerwania przebiegu publicznej oferty akcji serii F do 4 kwietnia.

W czwartek KNF zatwierdziła aneksy do prospektu Internet Group, w których spółka skorygowała błędne informacje odnośnie szacunkowej wielkości środków z emisji oraz sposobu ich wykorzystania.

KNF zatwierdziła 19 marca prospekt emisyjny spółki Internet Group sporządzony w związku z publiczną ofertą 11.424.025 akcji na okaziciela serii F oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym 26.206.000 akcji serii F. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / KNF: Internet Group może kontynuować ofertę publiczną